Máte rádi smoothie? Poradíme Vám, zda koupit klasický mixér nebo speciální smoothie maker

Gastronomie v ČR se neustále vyvíjí a v posledních letech se na našem trhu začínají objevovat zajímavé novinky, o kterých dříve většina lidí nikdy neslyšela. Jednou z nich jsou husté ovocné (někdy i zeleninové) nápoje, kterým se říká smoothie. Ty si dnes můžeme koupit v supermarketech, hypermarketech nebo různých specializovaných prodejnách, hodně se také rozšiřují sítě prodejen s čerstvými džusy, kde kromě klasických ovocných šťáv často připravují i lahodné smoothie.

Smoothie je nejen dobré, ale i zdravé

Velkou předností tohoto nápoje je nejen jeho vynikající chuť, kterou si oblíbili děti i dospělí, ale také skutečnost, že se jedná o velmi zdravé pití. Smoothie obsahují spoustu vitamínů a dalších cenných látek a jsou tak skvělým doplňkem zdravého jídelníčku. Kvalitní smoothie ale není zrovna levnou záležitostí – ať už si ho koupíte v běžném obchodě, nebo Vám jej připraví na počkání v některém ze stánků, zaměřených na čerstvé džusy, cena je vždy poměrně vysoká. O něco levněji si ale smoothie můžete připravit i doma, což má spoustu výhod – nejen že ušetříte, ale můžete si do nápoje namixovat suroviny přesně podle Vaší chuti a na lahodném smoothie si budete moci pochutnat kdykoliv.

Milovníci smoothie určitě ocení speciální smoothie maker

Pokud patříte mezi velké milovníky smoothie, kteří si tento nápoj kupují často, vhodným řešením by pro Vás mohl být smoothie maker. Jedná se o přístroj, jenž je přímo určený k výrobě smoothie a máte u něj jistotu, že je na přípravu této pochoutky vhodný. Kromě smoothie si v něm můžete dělat i koktejly, ledovou kávu nebo jiné lahodné drinky. Smoothie maker navíc potěší i cenou, která je nižší než u běžného mixéru a také jednoduchou údržbou, snadným ovládáním a velmi často i pěkným designem. Menší nevýhodou je objem nádoby, ve které se smoothie připravuje. Objem nádoby je často pouze na jeden nápoj. Navíc pokud nádobku příliš napěchujete, budete mít s mixováním potíže.

Smoothie se dá udělat i v některých kvalitních mixérech

Kromě specializovaných smoothie makerů si ale smoothie můžete udělat i v kvalitním mixéru. Tady je ale třeba mít na paměti, že ne každý mixér je na přípravu tohoto hustého nápoje vhodný. Mixérů je dnes na trhu velké množství, takže se před jeho výběrem nejdříve poraďte s prodavačem nebo jiným odborníkem, který Vám poradí, jaký typ mixéru pro Vás bude nejvhodnější. Vybírat budete dle výkonu a odolnosti čepelí, aby vám vaše první ledová tříšť nenadělala z mixéru paseku.

Hlavní důvody, proč koupit smoothie maker

  • když milujete smoothie a chcete si je dělat často
  • když nevyužijete jiné funkce, které nabízí mixér
  • když chcete přístroj výhradně na přípravu koktejlů, džusů nebo smoothie
  • když nechcete utratit mnoho peněz za drahý mixér

Hlavní důvody, proč dát přednost klasickému mixéru

  • když chcete víceúčelový přístroj s větším množstvím funkcí
  • když si chcete dělat smoothie jen občas a více budete mixér používat na jiné účely
  • když chcete zařízení, v němž budete moci dělat i různá těsta, kaše atd.
  • když Vám nevadí vyšší cena a chcete mít jeden přístroj na všechno

Jak vybírat mixér, pokud v něm chcete dělat i smoothie

Pokud jste rozhodnutí koupit si mixér a chcete v něm alespoň občas dělat i smoothie, nezapomeňte se na tuto funkci předem informovat. Ne každý mixér je totiž na přípravu těchto nápojů vhodný, a zvláště některé starší modely Vám dobré smoothie udělat nezvládnou. Doporučujeme přečíst si různé recenze na internetu, poradit se s prodavačem nebo specialistou na kuchyňské potřeby a zjistit si co nejvíce informací. Pokud si pak vyberete skutečně kvalitní multifunkční mixér, určitě budete spokojení a využijete jej k přípravě mnoha skvělých jídel a nápojů.