Vyberte si ideální ohřevnou zásuvku

Ohřevné zásuvky slouží k předehřívání nádobí a jsou ideální v případě, že chcete podávat jídlo teplé i po delší době. Mohou se použít i na udržování teploty u nápojů. Ideální v případě, že často hostíte více lidí. Ohřevné zásuvky nemusí být využity pouze na předehřívání, ale mají i jiné možnosti použití. Rozmrazují potraviny, pomáhají kynutí těsta a dokonce jsou vhodné i na pečení masa.

Protože mnoho lidí dbá na perfektně sladěný interiér, odpovídá tomu i vzhled ohřevných zásuvek. Jsou designové a vestavné. Vyrábí se v nerezovém či černém provedení s madlem nebo bez. Záleží na vaší volbě. Máte na výběr nejen vzhled zásuvky, ale můžete si vybrat i systém nahřátí nádobí, např. model s deskou z tvrzeného skla, která je využívaná pro nahřátí či ohřevné zásuvky s cirkulací vzduchu.

Nemusíte se bát ani velikosti, protože většina ohřevných zásuvek je schopna ohřát až šest jídelních souprav a unese až 25 kg. Mimo ohřívací funkce můžete využít i funkci rozmrazování potravin, kynutí těsta či pečení masa. Jestliže máte rádi rozpečené pečivo nebo sýr, není problém ani to.

Protože i nápoje, jako je např. káva, se podávají teplé, není v tomto systému zapomenuto ani na ně a vejde se vám tam bez potíží sada hrnečků. Díky tomu vám káva už nikdy nevychladne.

Většina ohřevných zásuvek je vestavná a často bývají napojeny např. na mikrovlnku či troubu nebo jsou k dispozici i variance v kombinaci s kávovarem, kde je možné nahřát hrnky a sklenice.

Na co se při výběru hlavně zaměřit?

Nejdůležitější jsou rozměry, tedy hloubka, šířka a výška. Dále se orientujte podle objemu, jestliže hostíte jen pár lidí, stačí vám menší, pokud se u vás pravidelně stravuje větší počet lidí, oceníte větší rozměry.

Ceny nahřívacích zásuvek se pohybují různě od 5000 Kč za ty nejlevnější, až po náročnější a dražší, které mohou stát i 15 000 Kč. Tyto už umí pojmout i dvanáct jídelních souprav najednou.

Různé jsou i systémy otevírání. U některých jsou k dispozici madla a jiné mají ve výbavě tzv. push-pull, tedy mačkací pružinový mechanismus. Ať si vyberete cokoliv, měla by zásuvka ladit s ostatním vybavením kuchyně, která by měla být spíše v moderním duchu. Do rustikální kuchyně by se vhodný spotřebič sháněl velmi problematicky.

Kdo vyrábí ohřevné zásuvky

Velmi kvalitní výrobky mají značky BAUKNECHT, TEKA, JURA a BEKO. Pro představu jsme pro vás vybrali tři nejprodávanější modely ohřevných zásuvek:

Ohřevná zásuvka BUKNECHT WS 142 IX – 5 let záruka

Ohřevná zásuvka Bauknecht je vyrobena v neutrálním designu a hodí se do každé moderní kuchyně. Může se pochlubit velkým rozmezím pro nastavení teploty od 30 °C do 85 °C. Radost budou mít ti, kdo nepreferují k otevírání madlo, protože zásuvka má inteligentní otevírání zmáčknutím. Výrobce věří spolehlivosti svého výrobku a poskytuje pětiletou záruku.

Vlastnosti:

 • Nerez barva
 • Neutrální design
 • Možnost elektronického nastavení teploty
 • Kapacita až 6 sad
 • Maximální nosnost 25 kg
 • Teplotní rozmezí 30-85 °C

Ohřevná zásuvka TEKA – CPEL 15

I zásuvka Teka je velmi zajímavým výrobkem. Model umožňuje montáž přímo na troubu a není zapotřebí police. Kapacita je 6 jídelních sad a do její výbavy patří i dotykový systém otevírání, kontrolka teploty, ovladač termostatu za dvířky nebo protiskluzová podložka. Taktéž má široký rozsah teplot.

Vlastnosti:

 • Vhodná pro šest jídelních souprav
 • Dotykový otevírací systém
 • Za dvířky je ovladač termostatu
 • Rozsah teploty 30 – 80 °C
 • Povrchová úprava je otiskuvzdorná
 • Kontrolka dosažené teploty
 • Dá se namontovat přímo na troubu
 • Má protiskluzovou podložku
 • Příkon 0,4 kw

Ohřívač šálků JURA

Horká káva je pro mnohé největší lahoda. Proto profesionálové používají pro přípravu kávy nahřáté šálky. Horká tekutina nalitá do studených hrníčků vám velmi rychle vychladne, proto je vhodné šálky předhřívat. Úzký ohřívač JURA nabízí skvělou pomoc pro všechny automatické kávovary, navíc svým elegantním vzhledem nikde neudělá ostudu. Obsahuje dvě topná tělesa, která udržují šálky cca na 55 °C. Jsou skvělé hlavně pro přípravu Expressa či Cappuccina.

Ohřívač má ve výbavě moderní odpružený systém, který zajištujte tlumení hluku při zavírání obou zásuvek. Kapacitně dostačuje plně pro domácí použití. Vejdou se do něj šálky o průměru až 90 mm a vysoké až 110 mm. Do každé zásuvky je možné vložit 5 espresso šálků (57 mm v průměru), 4 šálky na kávu (66 mm v průměru) či 3 cappuccino šálky (90 mm v průměru). Ohřívač je uzavřený, a tak vám neunikne žádná cenná tepelná energie a šálky jsou chráněny před prachem.

 • Objem 12 šálků
 • Rozsah teplot až do 55 °C